Taksisine binen dolandırıcıyı karakola götürüp teslim etti

Taksisine binen dolandırıcıyı karakola götürüp teslim etti

Terminal Taksi Durağı’nda çalışan Necdet Kürekçi, otogarda otobüsten inerek aracına binen müşterisini önce bir köye, peşinde diğer bir köye, sonra da şehir merkezinde 3 öbür adrese götürdü. Kürekçi, her gittiği yerde elinde poşetle dönen ve kesintisiz telefonda konuşan kişinin hareketlerinden şüphelendi. Kürekçi, en son kendisini Çankırı’ya götürmesi için para önerge eden müşterisine, “Gaz yok ağabey, gaz alayım önce” diyerek akaryakıt istasyonuna gitme bahanesiyle Şehit Polis Recep Şahin Polis Merkezi’ne gitti. Karakolun önünde taksiden inen ve kapıları kilitleyen Kürekçi, polise durumu anlattı.
Gözaltına alınan Sait A.’nın, kentte 5 kişiyi telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandıran şebekenin üyesi olduğu ve kuryelik yaptığı ortaya çıktı. Sait A.’nın, taksiyle gittiği adreslerden aldığı toplam 150 bin TL’lik ziynet eşyası ve paraya el konuldu. Sait A.’nın emniyette sorgusu sürerken, para ve ziynet eşyalarının sahiplerine teslim edileceği belirtildi.
Taksi sürücüsü Necdet Kürekçi, aracına binen kişinin tavırlarından ve konuşmalarından şüphelendiğini söyleyerek, “Önce bir köye gittik. Daha Sonra diğer bir köye ve bir kaç adrese daha. En son geldiğimiz yerde birazcık şüphelendim. Dolaşıyordu apartman arasında falan. Akabinde elinde bir poşetle geldi. Kesintisiz telefonda konuşuyordu. Konuyu anladım. Daha Sonra Çankırı’ya götürmem için hoş para teklif etti. O lahza aklıma polis merkezi geldi. Gaz alma bahanesiyle karakola çekip polise teslim ettim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort