Mahrem İmamlar iddianamesi hazırlandı: Örgütün bakımlı kodları uyarı çekti

Mahrem İmamlar iddianamesi hazırlandı: Örgütün bakımlı kodları uyarı çekti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’nca 198 kesin olmayan hakkında hazırlanan Mahrem İmamlar iddianamesinde, tanık ifadelerine genişçe yer verildi. İddianamede, terör örgütünün “mahrem” nitelikli iddiaya göre Emniyet Teşkilatı yapılanmasında üstteki düzey devir üstlenen “Garson” takma adlı şahsın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru ederek örgütün mahrem imamlarıyla ilgili açıklamada bulunmak istediği ve cep telefonu ile örgütsel işleyiş ve mensuplarına ilişkin birçok bilgiyi içerir 2 adet SD kartı teslim ettiği anlatıldı.
“Garson” mahlaslı rahat şahit, iddianameye giren ifadesinde, kendisinin de mahrem imam olduğunu, mahrem imamlar olarak ayda bir Ankara ’da toplantılar düzenlediklerini, görüşme yerini kendi adlarına belirtilmiş olmayan telefon hatları kullanarak kararlaştırdıklarını belirtti.
Söz konusu toplantıya 5 bölgenin sorumluları olan şahısların katıldığını, savcılığa teslim ettiği SD kartlar içindeki bilgilerin toplantılarda kayıt altına alınan bilgiler ile kendisinin benzer süreçte öğrenerek kayda geçirdiği bilgiler olduğunu anlattı. Bakımlı tanık bu SD kartlarda örgüt göre emniyet teşkilatı içerisinde bulunan herkesin örgüte yakın ya da uzaktan olup olmadığı, örgüt ile ilgili kanaati, mezhebi, dünya görüşü, siyasi görüşüne tarafından yapılan sınıflandırmaların yer aldığını söyledi.

PARALAR 5 BÖLGENİN ÜST DÜZEYDEKİ TEMSİLCİLERİNE AKTARILIYOR
‘Garson ’ takma adlı gizli tanığın ifadesine göre, Türkiye örgüt tarafından 5 büyük bölgeye, bu büyük bölgeler de kendi içerisinde küçük bölgelere ayrıldı. Bu daha alçak bölgelerin sorumluları da mahrem hizmetler sınıfında yer alıyor. Daha Aşağı bölgelerden toplanan bilgiler ’himmet ’ olarak sözcük grubu edilen paralar 5 bölgenin üstteki düzeydeki temsilcilerine aktarılıyor. Bu şekilde bir data ve maddî kaynak havuzu oluşturuluyor. Tüm personel ile ilgili bilgiler de bu şekilde tescil altına alınmış oluyor.

TEŞKİLAT BIR BIR FİŞLEMİŞLER
SD kartta yer alan ’Aktüel Lise Kitabı ’ başlıklı dosyada Türkiye ’de devir yapan bütün polis memurları ile ilgili bilgiler bulunuyor. Bu bağlamda ’N ’ alt başlığıyla bu şahısların sicilleri, ’Y.O. kazanma durumu ’ daha aşağı başlığıyla memurluktan amirliğe geçiş sınavını kazanıp kazanmadığı, ’AD ’ başlığıyla Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan tüm görevlilerin örgüt üyesi olsun ya da olmasın isimleri, ’takvim tayin ’ başlığıyla kişilerin çalıştığı güvenlik birimi ya da şubeyi, ’Benzeşen meslek ’ başlığıyla eşlerinin çalışıp çalışmadığı, çalışıyor ise ne iş yaptığı, ’Benzer devam ’ başlığıyla eşlerinin sohbet olarak nitelendirilen toplantılara katılıp katılmadığı, ’2015 BB ’ başlığıyla yeniden büyük bölge olarak kastettiğimiz bölgeler, ’2015 Mart bölge ’ başlığı ise bu kişilerin FETÖ/PDY örgütüne gösterme açısını gösteriyor.

ÖRGÜT ÜYELERİ HER ŞEYİ SATIR SATIR KODLAMIŞ
Dosyalarda, ’2015 Mart alan ’ başlığı içerisinde yer alan diğer ibarelerden ’0 ’ ibaresi dikkat çeken kodlardan. Bu ibare 2014 yılından daha sonra Polis okullarına girdiği için hakkında tatmin edici bilgi sahibi olunamayan kişileri temsil ediyor. ’AD ’ örgüt içerisinde yer almayan kişiler, ’C ’ daha önce sohbetlere katılmış lakin sonra irtibatını kesmiş olan kişiler, ’Dil ’ ibaresiyle örgüt üyesi olmayan gel gör ki muhafazakar olduğu değerlendirilerek örgüte dahil etme potansiyeli olduğunu düşünülen kişileri açıklama ediyor. ’Dil ’ ibaresi kendi içerisinde de ’Dil1 ’, ’Dil2 ’ ve ’Dil3 ’ olarak 3 ’e ayrılıyor. ’Dil1 ’ örgüte dahil edilmesi zor olarak değerlendirilen, ’Dil2 ’ örgüte dahil edilmesi orta zorlukta olduğu düşünülen, ’Dil3 ’ ise örgüte dahil edilmesi kolay olarak görülen kişilerdir.
İhraç edilenler ve açığa alınanların maaşı FETÖ ’den
Örgütün giderleri için belirlenen isimler ise şöyle; Maaş:Herhangi bir işte çalışmayan kişilere verilen maaş adı altındaki para. Takviye:Örgüt yöneticileri ve liderinin harcamış olduğu örgüt iş ve işlemleri için kullanılan para. Rehberlik:Grup abisi yani öğretmenin öğrencileri yani örgüt üyeleriyle yapmış olduğu toplantılar sırasında kuruyemiş, meyve ve pasta börek için yapılan masraf kalemi. Avukat:17/25 Aralık sonrası 15 Temmuz öncesinde EGM ’de FETÖ üyesi olmaktan adli ve idari soruşturma geçiren kişilere yapılan avukat ücreti kalemi. İhraç:17/25 Aralık sonrası ihraç olan FETÖ üyesine devletten aldığı maaş kadar ödenen para kalem. Açık: 17/25 Aralık sonrası açığa alınan FETÖ üyesine devletten aldığı maaşı bitirmek için ödenen para kalem.

“Think Tank: FETÖ için us kuruluşlarına ödenen para”
Örgütün sabit giderleri adlı dosyadaki kodlardan dikkat çekenler şöyle: “İnternet gideri: Adı şu lahza için bilinmeyen WEB siteleri için para medya bölüm sorumlusuna verilen para. Aktif: Faal haber internet sitesi için ödenen para. Dergi: Aylık basılan Nokta dergisine ödenen para. Think Tank: FETÖ ’nün kontrolünde olan ve adı şu lahza için bilinmeyen örgütün kamuoyunu etkilemek için kurmuş olduğu düşünce kuruluşlarına ödenen para.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort