Spor haberleri

Süper Lig 21 takımla mı oynanacak?

Bir süredir yeni sezonun 21 takımlı olup olmayacağı ve bu yıl düşen takımların alınacak karar sonrası bitmiş lige çıkıp çıkmayacağı konusundaki belirsizliği ortadan uyandırmak adına yaptığımız incelemeler neticesinde şu başlıca değin gün yüzüne çıkmayan bilgilere ulaştık.

Spor Toto Süper Lig ’in yayın haklarını yüksek bir değerinde karşılğında bölge yayıncı kuruluş beınsports ’un bu konu hakkında bir ricası olduğu fakat TFF ’nin UEFA ’ya bu konuyu bildirmediği gerekçesiyle bu uygulamanın bu sezon olmasının imkansız olduğu öğrenildi. 

Sezon başında TFF ile ligin önümüzdeki yıllardaki akıbetiyle alakalı kuytu bir buluşma yapan ve 21 ekip olayınıda masaya yatıran yayıncı kuruluş beınsports ’un Şimşek Demirören ve ekibiyle bu konuyu masada kağıda bile döktüğü fakat TFF ’nin yalnızca kağıt üzerinde bıraktığı için bu durumun şu esas kadar netleşmediği bildirildi. Yapılan anlaşmaya tarafından önümüzdeki 3 sezon içerisinde 21 ekip olayının getirilmesi taahhüdünü TFF ’den alan beinsports ’un konuyla alakalı olarak ara sıra tekrar girişimlerde bulunduğu ve bir an önce bu uygulamanın hayata geçirilmesi konusunda baskı oluşturduğu belirtilirken UEFA ’nın izni olmadan böyle bir uygulamanın TFF ’nin insiyatifinde kullanılması durumunda ise Avrupa Kupaları ’ndan men edilme riski oluşabileceği bildirildi.

Gaziantepspor ve Adanaspor ’un daha önce düşmesi kesinleştiği Spor Toto Süper Lig ’de ise 21 ekip uygulamasının bu yıl hayata geçirilme ihtimalide böylelikle ortadan lahza itibariyle kalkmış oldu.

(Gaziantep Güneş)

Tarih: 31.05.2017 01:01

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı