GÜNDEM

Sivil polislerden meslek adamına ‘FETÖ ’ şantajı: 500 bin doları alırken….

Ankara’da sivil ekiplerde görevli polis memurları A.D. ve R.M., ‘FETÖ’ tehdidiyle bir iş adamından 1 milyon dolar istedi. Meslek adamının başvurusu üzerine organize polisi alıştırma başlattı. an be an peşine düşüp takip edilen 2 polis, işadamından 500 bin dolar alırken suçüstü yakalandı. İki polis de tutuklandı.

“2 milyon verirseniz çözeriz”

Hürriyet ’cilt Fevzi Kızılkoyun ’un haberine kadar, Ankara ’da inşaat şirketi sahibi Ş.K. ve M.K. ’ye giden Ankara Güvenlik Müdürlüğü sivil ekiplerden görevli polis memurları A.D. ve R.M., “FETÖ ile bağlantınız var, 2 milyon dolar verirseniz bu olayı çözeriz. Bu son şansınız, yoksa bizi yeniden bulamazsınız” diyerek şantaj yaptı. İşadamları, polise giderek durumu anlattı. Bunun üstüne Organize Suçlarla Uğraş Müdürlüğü ekipleri alıştırma başlattı, şantaj yapan 2 polis takibe alındı.

Mahremiyet içinde yürütülen operasyonda, iş adamları şantaj yapan 2 polise parayı vereceklerini söyleyerek Çukurambar ’da bir kafe-restaurantı buluşma yeri olarak belirledi. Organize polisi, önceden belirlenen mekana gitgide artarak tip gibi masalarda oturdu. İşadamları, şantaj yapan polislere daha önce çabuk numarası alınan 500 bin dolar verdiği sırada işlem başlatıldı.

Tutuklandılar

Müşteri gibi mekanda bekleyen Organize polisi, şantaj yapan 2 polisi kıskıvrak gözaltına aldı. Gözaltına alınan polis memurları A.D. ve R.M., emniyette götürüldü. Buradaki sorguların ardından adliyeye çıkarılan polis memurları A.D. ve R.M. tutuklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı