Şırnak’ta askeri helikopter düştü: 13 şehit

Şırnak’ta askeri helikopter düştü: 13 şehit

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kaza bölgesine arama-kurtarma ekiplerinin yanısıra fazla sayıda sağlık personeli sevk edildi.

Uludere ilçesi Şenoba beldesinden Şırnak il merkezine gitmek üzere havalanan ve içerisinde 10’un üstünde askerin personelin bulunduğu varsayım edilen Cooger tipi helikopter kalkıştan 3 dakika daha sonra saat 19.40 sıralarında yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Bunun üzerine bölgeye askeri birlikler eşliğinde arama-kurtarma ekipleri ile çok sayıda sağlık durumu personeli sevk edildi. Konuyla ilgili Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika daha sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Durum yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir.”

TSK: Helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımız şehit oldu

TSK’den yapılan açıklamada, “31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu BIRLI 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir zaman daha sonra, birincil alınan bilgilere kadar, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili analiz devam etmektedir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah ’tan rahmet, kıymetli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve dayanma diliyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Helikopterde bulunan personelin isim listesi

Helikopterde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Okumuş, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Tasdik, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üsteğmen Aldülmüttalip Kesikbaş, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral, Bilirkişi Çavuş Akıllı Koç ve Piyade Bilirkişi Çavuş Hakan İncekal ’ın bulunduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, askeri helikopterin düşmesinin arkasından Şırnak’a gitti.

Başbakan Yardımcısı: Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Şırnak’tan acı bir kaza haberi, yeniden yüreğimize kor ateşler düştü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun…” ifadelerini kullandı.

Haber görseli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort