GÜNDEM

FETÖ’den imamlarına kriptolu ‘kaçın’ talimatı

‘Mahrem imamların ’ deşifre olması ve başlatılan operasyonlarla 1200 kripto FETÖ ’cünün gözaltına alınmasından sonra Fethullah Tebessüm Eden ’in Türkiye ’deki örgüt mensuplarına ‘kaçın ’ talimatı gönderdiği bahis edildi. İstihbarat birimleri, örgüt elebaşının gönderdiği kriptolu mesajları deşifre ederek rapor hazırladı.

Her örgüt üyesine 10 bin euro

Bağımsızlık gazetesinde yer alan habere tarafından devletin ilgili kurumlarına gönderilen 26 Mayıs tarihli raporda, FETÖ üyelerinin insan kaçakçılarını kullanarak Türkiye ’den kaçma planları anlatıldı. Raporda yer alan bilgilerde, insan kaçakçılarıyla deşifre olmamış mahrem imamların bağlantı kurduğu ve kaçacak örgüt üyeleriyle ilgili insan kaçakçılarıyla anlaşmaya vardığı belirtildi. İnsan kaçakçılarının, FETÖ üyelerine ayrı tarife uyguladığı belirtilerek, “Kaçacak her örgüt üyesi için 5 bin Euro ’ya sahte yeşil pasaportlar hazırlandığı; yurtdışına çıkış maliyetinin de 5 bin Euro olduğu, örgüt üyelerinin yurtdışına çıkana dek Türkçe konuşmadıkları, başta Suriye ’den edinmek üzere Türkiye üzerinden kaçan mülteciler gibi görünmeye çalıştıkları” ifadeleri kullanıldı.

Parası olmayanlar sakinleştirildi

Raporda, örgütün kripto mahrem imamlara yurtdışına kaçmaları için destek ettiği ve maddi destek sağladığı öne sürülerek, “Bu durumun daha alçak tabanda parası olmadığı için kaçamayan örgüt mensuplarını rahatsız ettiği, örgüt içinde tartışmalara niçin olduğu, bu şahısların çözülüp itirafçı olmaması için aralıksız ve umut verilerek sakinleştirmeye çalışıldığı” iddiasına yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat