Düzce ’de açıkta içki elde etmek yasaklandı

Düzce ’de açıkta içki elde etmek yasaklandı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, son dönemde bilhassa açıkta içki alanlarla ilgili olarak aldığı ihbarların çoğalmasının gerisinde karar aldı. Karar Düzce Valisi Zülkif Dağlı ’nın oluru ile yürürlüğe girdi.
Karara tarafından, Düzce il sınırları içerisinde kamunun istifadesine açık, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma kasıtlı olarak yerlerde veya umumun istirahatine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel meydanlarda, ibadethaneler ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM ’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ve buna benzer yerler ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın, her türlü aracın içerisinde ve çevresinde çevreyi rahatsız edecek şekilde, açıkta içki içilmesi yasaklandı.

Karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir kabahat oluşturmadığı halde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ’nun 32. Maddesi gereği operasyon yapılacak.

Emre uymayanlara Emre Tutarsız Hareketten Kabahatler Kanununa kadar 227 TL Para cezası uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort