Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplamaları destek çeşidine göre metal destekli ya da metal desteksiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Zirkonyum kaplama, hastların daha uzun ömürlü ve sağlıklı diş kaplaması ihtiyaçlarından doğan ve diş hekimlerinin de hassasiyeti yüksek bir çalışma olması nedeni ile tercih ettiği yeni nesil bir diş kaplamadır. Zirkonyum diş kaplama nedir sorusuna İstanbul Küçükçekmece Özel korudent diş polikliniği Diş Kliniği Kurucusu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın kliniğinde yanıt aradık.

Zirkonyumun özel fırınlarda işlenmesi zirkonya seramiği haline getirilmesi diş kaplaması olarak kullanılması sayesinde diş estetiğinde yani bir dönem başlamıştır.  Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz kaplama sınıfından olup, destekli diş kaplamalara göre doğal bir görünüm sağlamaktadır. Örnek vaka resimlerini www.drsertac.com/forograf-galerisi sayfasından görebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Zirkonyum Uygulaması diğer porselen kaplama uygulama hazırlıkları ile aynı olmakta kaplama yapılacak dişlerde daha az kesim yapılmaktadır.

Zirkonyum kaplama estetik bir uygulama olup, avantajları;

  1. Işık geçirgenliği fazla olduğundan diş etlerinde koyu renk oluşmamaktadır.
  2. Işık geçirgeniliği sayesinde daha sade ve doğal bir görüntü oluşmaktadır.
  3. Diş eti ile uyumlu olduğundan diş eti rahatsızlıklarına neden olmamaktadır.
  4. Soğuğa ve sıcağa karşı dayanıklıdır.
  5. Metal destekli kaplamalara oranla daha sağlam olmaktadır.
  6. Sigara ya da başka nedenlerle oluşan lekelerin oluşmasını en az seviyede tutmaktadır.
  7. Ağız kokusu olmamaktadır
  8. Ağız oluşacak tat değişikliklerine neden olmamaktadır.

Doğal bir görüntü oluşturduğu için genellikle ön dişlerde uygulama tercih edilmektedir.

www.drsertac.com sitesi üzerinden bu bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır Diş Dr.Sertaç Kızılkaya tarafından oluşturulan sitede, diş estetiği, zirkonyum diş, lamina diş kaplama, implant diş, diş beyazlatma ile ilgili bilgileri almak mümkündür.  Zirkonyum diş fiyatı için  zirkonyum diş fiyatı sayfasına gözatabilirsiniz. 

Site üzerinden verilen hizmetler ise, implant uygulamaları, diş estetiği, protez diş uygulamaları, ortodonti, diş eti hastalıkları olarak anlatılmaktadır. Ayrıca Diş Hekimliği ve uygulamalar ile ilgili makaleler ve hasta yorumlarının da bulunduğu sitenin incelenmesi, özellikle diş problemleri olanlar için önerilmektedir. Aynı zamanda site üzerinden randevu da oluşturulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul masöz Masöz Kadıköy Escort tantra masajı