Rıza Çalımbay’dan Avrupa sözleri!

Rıza Çalımbay’dan Avrupa sözleri!

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası’nı Medipol Başakşehir’in kazanmasını ve Avrupa’ya gitmek istediklerini belirterek, “Antalyaspor’da ilklere imza attığımız için hepimize bambaşka kibir veriyor. Biz burada ilkleri başardık” şeklinde görüş belirtti.

Rıza Çalımbay, haftalık değerleme toplantısı yaptı. Göreve geldiğinde Antalyaspor’un 2 puanla son sırada olduğuna değinen Çalımbay, futbolcular, yönetim, teknik heyet ve taraftarın bir arada başarıyı yakaladığını anlattı. Son sıradaki takımın sezon sonunda ligi 5’inci tamamlamasının ve Avrupa Kupası’na katılmasının konuşulmasının büyük başarı olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Son maçımızı iyi bitirmek istiyoruz. Sezonda çok yoğun oynayan arkadaşlarımızı oynatmayacağız. Başlıca oynamayan arkadaşlarımıza talih vereceğiz. Önemli olan önümüzdeki sezona iyi bir şekilde hazırlanmak. Transferde iyi çalışmamız gerekiyor. Bu yıldan ders alarak iyi başlamamız gerekiyor. Önümüzdeki sezon bizim için yaşamsal derecede kayda değer” diye konuştu.

“AVRUPA’DA ANTALYA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSIL ETMEK”

Basın mensuplarının Ziraat Türkiye Kupası finali hakkındaki sorusu üzerine Çalımbay, şunları söyledi:
“Bütün isteğimiz Medipol Başakşehir’in kazanması bizim de Avrupa’ya gitmemiz. Elimizde olan bir şey yok, her şey olabilir. Tüm arkadaşlarıma sezon her tarafında gösterdiği performanstan nedeniyle teşekkürler. İnşallah önümüzdeki sezon da aynı şekilde sürdürürüz. Medipol Başakşehir kazanırsa biz Avrupa’ya gideceğiz. Avrupa’da da Antalyaspor’u en iyi şekilde temsilcilik ederiz.”

“EN RAHAT ÇALIŞTIĞIM YER”

Çalımbay, sezon sonu Antalyaspor’dan ayrılacağı söylentileriyle ilgili “Gitmek istesem de gidemem sözleşmem var. Idare de böyle bir şey olmadığını söyledi. Görevimin başındayım yönetimi taraftarı çok seviyorum. Benim en kuytu çalıştığım yerlerden biri. Burada aile havası var, İnşallah bozulmaz. Bunun üstünde durmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

“İLKLERE IMZALAMAK GURUR VERİCİ”

Aktarma çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Çalımbay, her bölgeye yardım yapacaklarını söyledi. İyi ve kaliteli futbolcuları yükseltmek istediklerini kaydeden Çalımbay, “Gurur duyulacak rekorlar kırıldı. Bundan sonra önemli olan üstüne koymak. Bu sene rekor gerisinde değildik. Ligde iyi yere ulaşmak üstteki sıraları kovalamaktı ve şu an bize tarafından en iyi yerdeyiz. Antalyaspor’da ilklere imza attığımız için hepimize öbür gurur veriyor. Biz burada ilkleri başardık” diye konuştu.

GAZİANTEPSPOR HAZIRLIKLARI

Basın toplantısının ardındaki Çalımbay yönetiminde kırmızı beyazlılar cuma günü sahasında Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Çalımaby futbolcularıyla antrenman öncesi brifing yaptı. Antrenman koşu ve ısınmayla başladı, strateji maçla sona erdi. Antrenmana izinli Motta, sakat El Kabir ile ameliyat olan Chico katılmadı. Antrenmanı Antalyaspor taraftarı da izledi.

(Bağımsızlık)

Tarih: 31.05.2017 12:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort