GÜNDEM

Önemli Besinlerin Faydaları

Zeytinyağının Faydası Nelerdir?

 

Öncelikle kalp konusunda faydaları saymakla bitmez. Zeytinyağı kandaki kötü kolesterol miktarını kontrol eder, damar tıkanıklığını önler. Kan şekerinin kontrolü zeytinyağı ile sağlanır. Ayrıca tansiyonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. En kolay hazmedilen yağ zeytinyağıdır. Midede kısa bir süre kalarak hemen hazmedilir. Sindirimde ki salgıları olumlu yönde etkiler.

 

Balık Vücuda Faydalı mı?

 

Atardamarların temizlenerek ödemini atması balık gibi besinlerin faydaları arasındadır. İçerdiği omega 3 yağ asitleri sayesinde konsantrasyon düzeyini geliştirerek, beynin sağlıklı çalışmasını etkiler. Bu durumda öğrenme hızlanacaktır. Menopoz sonrası görülebilen göğüs kanseri tehlikesi için omega 3 içeren yiyeceklerin faydaları bilinenler arasındadır. Dolayısıyla balık başta beyin olmak üzere vücuda faydası nedir diye sorulmayacak kadar yararlı bir besindir.

 

Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

 

Öncelikle yumurta protein ve vitamin kaynağıdır. Vücudun kendi başına üretemediği aminoasitlerin alınması yumurta ile sağlanır. Yüksek miktarda A, B ve D vitaminleri içerir. Fosfor, demir, kükürt ve kalsiyum minerallerinin deposudur. Gözlere faydalıdır. Yumurtanın sarısındaki pigmentler göz dokularında depolanarak, yaşlanma ile başlayan göz problemlerini engeller.

http://faydasibu.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı