Kız öğrencileri korkutma eden kantinciye gözaltı

Kız öğrencileri korkutma eden kantinciye gözaltı

Aydın’ın Kuşadası’nda İlçesi’nde, üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunun kantinini işleten 40 yaşındaki Ö.A.’nin, sahurda tartıştığı bir grup kız öğrencinin üstüne yürümesiyle başlayan stres, sosyal paylaşım sitesindeki tehditleri ve pompalı tüfekli fotoğrafıyla had safhaya ulaştı. Öğrencilerin suç duyurusu üstüne Ö.A., savcılığın talimatıyla polis tarafından gözaltına alındı. Yaşananların ardındaki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) da kantinci Ö.A.’nın yurtla yaptığı sözleşmeyi iptal etti.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kuşadası Turizm Fakültesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtta bir grup öğrenci, dün saat 03.00 sıralarında sahura kalktı. Gıda bir şeyleri olmayan öğrenciler, yurdun kantinini işleten Ö.A.’yı arayıp, kantini açmasını istedi. Eşi Z.A. ile yurda gelerek kantini açan Ö.A. ile kız öğrenciler H.Ö. ve K.T. arasında ağız dalaşı yaşandı. Tartışmanın uzaması üzerine Ö.A., sözde, iki kız öğrenci ile yanlarındaki arkadaşlarının üstüne yürüdü. Elinde bıçak bulunduğu da iddia edilen Ö.A.’dan korkan kız öğrenciler, panikle kaçarken o anlar yurtta kalan öteki öğrenciler tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Olayın ardından iki kız öğrenci polisi arayıp, destek istedi. İhbar üstüne yurda gelen polis, H.Ö. ve K.T. ile kantinci Ö.A.’yı polis merkezine götürüp, ifadelerine başvurdu. Birbirinden şikayetçi olmayan taraflar ifadelerinin peşinde bağımsızlık bırakıldı.

Haber görseli

SİLAHLI PAYLAŞIM VE KÜFÜR

Yaşananların ardından yurtta kalan kız öğrenciler, sosyal medyada yaşanan gergin anları kınadıkları paylaşımlarda bulundu. Gel Gör Ki, gerginlik Ö.A.’nın özgür bırakılmasının arkasında sosyal paylaşım sitesindeki tehditleri ve silahlı fotoğrafıyla had safhaya ulaştı. Ö.A., sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında yaptığı paylaşımda suçsuz olduğunu ileri sürüp, tartıştığı kız öğrencileri ‘anarşist’ olmakla suçlayıp, sinkaflı küfürler etti. Ö.A., “Cinnet geçirmeye eksik kaldı hepsini ?” sözleriyle elinde pompalı tüfek bulunan fotoğrafını paylaştı.

Haber görseli

SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

Öğrencilerin suç duyurusunda bulunması üstüne Ö.A., savcılığın talimatıyla polis göre gözaltına alındı. Geceyi Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği’nde geçiren kantinci Ö.A.’nın yurt ile yatığı sözleşmesi ise Kredi ve Yurtlar Kurumu kadar iptal edildi. ADÜ Rektörlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun da yaşananlarla ilgili ayrı ayrı yönetimle ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. ADÜ öğrencilerinin can güvenliklerinin olmadığı yönündeki yoğun paylaşımları üzerine ADÜ Rektörü Cavit Bircan da sosyal medya hesabından “Gençler; güvenliğin arttırılması ve olayın yeniden tekrarlanmaması için gerekli girişimler yapılıyor” paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Escort