GÜNDEM

Herkese Göre Saat Kordonu Üretiliyor.

Zamanımız değerlidir ve en önemli zaman ölçer aleti de saatlerdir. Analog ve mekanik saatler, ilk çıkan saatlerin özelliklerindendir. Kordonlu saatlerin ilk çıkışı ise 1956 yılına denk gelmektedir. Bu tarihten sonra saat kordonu piyasası genişledi. Saatin kendisi ne kadar iyi olursa olsun, kordonsuz her hangi bir değeri yoktur. Çelik kordonlar, alüminyum kordonlar, plastik kordonlar ve silikonlu özel kordonlar ve deri kordonlar, özel olarak üretilmektedir.

 

Dizayn ve Tasarım önemlidir

 

Görsel özellikleriyle göz dolduran estetik ve zarif kol saati için en önemli malzemedir kordonlar. El işçiliği ile üretilen Diesel saat kordonu çeşitleri de oldukça şıktır. Özel örgü sistemleriyle örülür ve özel detaylar eklenir. İnce, orta ve kalın olarak üretilen Hublot saat kordonu bu malzemelerde, özel tokalar kullanılmaktadır.

 

Kordon Bağlantı Kısmı

 

Kordonlarda kullanılan tokalar, kemerlerde kullanılanlarla aynıdır. Bazı çeşitler çıtpıtlıdır. Bazı çeşitler de çırtlıdır. Bileklik tarzında bir kaç defa bileğe sarılan modeller de vardır. Çocuklar için üretilen çeşitlerde, araba, çiçek, barbi gibi resimler vardır. Dijital Seiko saat kordonu çeşitleri, diğer analog saatlere göre daha farklı özelliklere sahiptir.

https://saatkordonu.org/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat