Spor haberleri

“Beklediğimizin çok üstünde oldu”

Galatasaray eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı, Radyospor’da Bağımsızlık Sancar’la Spor Kazanı programına açıklamalarda bulundu.

Riva değerlendirmesi

“Çok sevindim. Beklediğimizin fazla üzerinde oldu. çok büyük bir maddesel gelir kaynağı olacak bu anlaşma. 1 milyar TL önceki ihalede orta meydana çıkan rakamdı. Bu ihalede ise sayı 3.1 Milyar TL. Hatalı bir algıya sebebiyet vermeyelim. Galatasaray ’a ayrılacak olan arz 980 Milyon TL kazanç gelecek. Bu para azımsanacak bir miktar yok. Önemli olan Galatasaray ’ın eline ne geçtiği. Kredi borçlarının ödenmesinde kullanılacağını varsayıyoruz. Bu tedarik kredi borçlarının tamamının kapatılmasına denk geliyor. Bu konuları bambaşka değerlendirenler olacaktır gel gör ki ben bu sonucun iyi olduğunu düşünüyorum. Galatasaray ve Emlak Konut’a düşen miktar yaklaşık 1 milyar 200 milyon. Buradan Galatasaray ’ın hissesine %80 gibi bir tedarik düşeceğine göre bu rakam 980 Milyon TL ’ye tekabül ediyor. Son derece iyi bir sayı. Bu rakamda minik çaplı artışlarda olacaktır. Galatasaray ’ın kasasına girecek olan miktar son derece kayda değer bir meblağ.Günlük harcamalar için bir arz kullanılacaktır fakat önemli bir miktarı %80 %90 oranında borçların kapanmasında kullanılacağını düşünüyorum.”

“Bruma’nın takımdan ayrılması”

“Uzun vadede daha fazla yararlanılabilirdi. Takımın kurgusunu yapacak olanların bakış açısı aramak fakat gönderilmesi şeklindeymiş. Bu bedele de fazla pozitif itiraz etmemek lüzumlu.
Eğer Bruma daha pozitif geliştirilebilseydi daha öbür olabilirdi. Bruma bireysel bir oyuncuydu. Takım disiplini ve ekip oyunu formatında bir oyuncu değildi. Eğer bu şekilde olsaydı daha dinç olacaktı.”

“Arda Turan konusunda…”

“Arda Turan konusunda fazla pozitif açıklama gerçekleştirmek istemiyorum. Milli takımda yer edinmek istemediğini bize söylüyorsa fazla pozitif zorlamamak gerekiyor. Ondan verim olmak geri dönmesini beklemek çok içten olmaz. Arda olur ya kendince haklı olduğunu düşünüyor lakin benim açımdan kendisini haklı ilan etmek şiddet bir durum. Hatayı kabul etmek bir erdemdir. Yaptığının hata olduğunun kendisinin kabul etmesi gerekir. Hiçbir yaptığını aklamaz.”

HUKUKI UYARI : Bu haber ajansspor.com tarafından yazılmıştır. KAYNAKSIZ KULLANANLAR HAKKINDA HUKUKI OPERASYON BAŞLATILACAKTIR.

Tarih: 15.06.2017 16:56

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat